Ölçüm Cihazları

Alfatech Makina

Ölçüm Cihazları

Ölçüm Cihazları

Alfatech Makina

Ayna

Kullanıcının zor veya tehlikeli alanları kolayca görmesine yardımcı olmak için bir kontrol aynası kullanılır. Bazı aynalarda ayrıca karanlık alanları aydınlatmak için ışık tertibatı da bulunabilir.

Alfatech Makina

Positector 6000 Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

Boya kalınlık ölçüm cihazı (boya ölçer olarak da adlandırılır)  kuru film kalınlığını ölçmek için kullanılır. Kuru film kalınlığı, kaplama prosesi, kalite ve maliyet üzerindeki etkisi nedeniyle kaplama endüstrisinde muhtemelen en kritik ölçüm cihazıdır. Kuru film kalınlığı ölçümleri, bir kaplamanın kullanım ömrünü, ürünün görünümünü ve performansını değerlendirmek ve bir sürü Uluslararası Standart ile uyumluluğu sağlamak için kullanılabilir.

Alfatech Makina

Gözeneklilik Testi

Bu dayanıklı, mobil ölçüm cihazları en küçük gözenekleri ve çatlakları bile bulmak amacıyla iletken olmayan koruyucu kaplamaları hızlı ve kolay şekilde test etmek için idealdir.

Alfatech Makina

Testex Bant

Kumlanmış yüzeyden profil kalınlığı elde edilmesinde kullanılan özel bir banttır. Pürüzlü bir malzemeye sıkıştırıldığında, yüzey pürüzlülüğünün ayrıntılarını doğru bir şekilde gösterir.

Alfatech Makina

Toz Testi Aparatı

Kumlanmış yüzeydeki toz, boyanın yüzeye tutunma gücünü azaltarak, kaplamanın erken bozulmasına ve standardın altında bir kaplamaya yol açabilir. Bu Toz Testi kiti, boyama için hazırlanan yüzeylerdeki toz partiküllerinin miktar ve büyüklüğünün değerlendirilmesine olanak sağlar.

Alfatech Makina

Yüzey Pürüzlülük Ölçüm Cihazı

Koruyucu kaplama uygulamalarında yüzey pürüzlülüğünü ölçmek gerekir. Yüzey pürüzlülük ölçüm cihazı, Uluslararası Standartlara uyum sağlaması için gerekli olan yüzey pürüzlülüğünü ölçen hafif ve portatif ölçüm cihazıdır.